Ledelse

Lars Mortensen

Forstander
Fortælletimer
Dansetime

Bent Jensen

Viceforstander
Fagkurser i engelsk

Kontor

Jonna Sandager

Sekretær

Kirsten Panduro Lyngholm

Sekretær

Lærere

Amalie Schultz Damkjær

Orlov

Claus Mathiasen

Fagkurser i matematik og fysik
Vandel 10 projekter
9. klasse naturfag
Fodboldlinje piger
Valgfag

Eva Mortensen

Designlinje
Valgfag kreativ
Dans

Francesco Castaldo Nielsen

Fagkurser dansk og naturfag
Vandel 10 projekter
Håndboldlinje drenge
Valgfag

Jakob Vikær

Fodboldlinje drenge
Fagkurser i matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag

Joep van Maanen

Drengegymnastik og fællesgymnastik
Fagkurser matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag spring
Johannes

Johannes Raundahl

Drengegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag spring
Vandel 10 projekter

Johnny Nygaard Brosbøl

Fodboldlinje drenge
Fagkurser matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag
9. klasse idræt

Kenneth Faber

Fagkurser i engelsk og samfundsfag
9. klasse engelsk og kulturfag
Musiklinje
Valgfag
Sangtime

Lars Lynge Larsen

Fagkurser i matematik og fysik
9. klasse naturfag
Håndboldlinje piger
Valgfag

Lotte Sjørup Godsk

Fagkurser engelsk og tysk
Vandel 10 projekter
9. klasse engelsk og tysk
Valgfag
Louise

Louise Antonsen

Pigegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag rytmisk gymnastik og dans
Fagkurser i engelsk
Vandel 10 projekter

Malene M. Jensen

Fagkurser i matematik
Vandel 10 projekter
Musiklinje
Valgfag
Sangtime

Marianne Houbak

Fagkurser i dansk
9. klasse dansk
Designlinje
Uddannelsesvejleder

Nicolaj Sørensen

Fagkurser matematik og samfundsfag
9. klasse matematik, kulturfag og idræt
Valgfag

Randi Hauge

Pigegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag
9. klasse kulturfag
Fagkurser dansk og samfundsfag
Sofie

Sofie Ravn Habekost

Fagkurser i dansk og engelsk
Teaterlinje
Valgfag
Vandel 10 projekter

Vivian Nybo Andersen

Fagkurser i dansk og tysk
9. klasse dansk og tysk
Uddannelsesvejleder

Aage Graae Rasmussen

Fagkurser i tysk
Vandel 10 projekter
9. klasse tysk
Teaterlinje
Fortælletimer

Praktisk personale

Brian Antonsen

Pedel

Henning Højrup

Pedel

Søren

Pedel

Birgit

Rengøring

Hanne Keinike

Køkken

Kirsten Tranholm

Køkken

Valje

Køkken

Stine

Køkken

Skolens bestyrelse

Anders Stensgaard

Billund
Bestyrelsesformand
Tlf: 21700015

Ane Marie Bøndergaard

Vandel

Anne Merete Olsen

Andkær

Helle Fogh Skovlyst




Mogens Simonsen

Egtved

Ninna Rasmussen

Give

Preben Bjerre