Ledelse og administration

Lars Mortensen

Forstander
Fagkurser i fysik og samfundsfag
Fortælletimer

Bent Jensen

Viceforstander
Fagkurser i engelsk
Valgfag spinning

Jonna Sandager

Sekretær



Marianne Holck

Kommunikation og markedsføring



Lærere

Amalie Schultz Damkjær

Pigegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag rytmisk gymnastik og dans
Teaterlinje

Christoffer Kjelgaard Ilsø

Drengegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag spring
Fagkurser i engelsk

Claus Mathiasen

Fagkurser i matematik og fysik
Vandel 10 projekter
9. klasse naturfag
Fodboldlinje piger
Valgfag hockey og fodbold

Dennis Carlsen

Drengegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag spring
9. klasse matematik
Vandel 10 projekter

Eva Mortensen

Fagkurser Dansk
Designlinje
Valgfag kreativ
Dans

Jakob Vikær

Fodboldlinje
Fagkurser i matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag fodbold og volley

Johnny Nygaard Brosbøl

Fagkurser matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag spring
9. klasse idræt

Kenneth Faber

Fagkurser i engelsk og samfundsfag
9. klasse engelsk og kulturfag
Musiklinje
Valgfag musik
Sangtime

Lars Lynge Larsen

Fagkurser i matematik og fysik
9. klasse naturfag
Håndboldlinje piger
Valgfag beachhåndbold og fodbold

Lotte Sjørup Godsk

Fagkurser engelsk og tysk
Vandel 10 projekter
9. klasse engelsk og tysk
Valgfag madlavning og kreativ design

Malene M. Jensen

Fagkurser i matematik og fysik
Vandel 10 projekter
Musiklinje
Valgfag kor, klassisk og Klaver
Sangtime

Marianne Houbak

Fagkurser i dansk
9. klasse dansk
Designlinje
Uddannelsesvejleder

Mikkel Rasmussen

Håndboldlinje drenge
Fagkurser i matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag Håndbold og kreativ maling

Nicolaj Sørensen

Fodboldlinje drenge
Valgfag fodbold, løb og mountainbike
Fagkurser matematik og samfundsfag
9. klasse matematik og idræt

Randi Hauge

Pigegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag rytmisk gymnastik og filosofi
9. klasse kulturfag
Fagkurser dansk og samfundsfag

Vivian Nybo Andersen

Fagkurser i dansk og tysk
9. klasse dansk og tysk
Uddannelsesvejleder

Aage Graae Rasmussen

Fagkurser i tysk
Vandel 10 projekter
9. klasse tysk
Teaterlinje
Fortælletimer

Praktisk personale

Brian Antonsen

Pedel

Martin Iversen

Pedel

Henning Højrup

Pedel

Birgit

Rengøring

Hanne Keinike

Køkken

Helle Tranholm

Køkken

Kirsten Tranholm

Køkken

Valje

Køkken

Skolebestyrelse

Anders Stensgaard

Billund
Bestyrelsesformand
Tlf: 21700015

Ane Marie Bøndergaard

Vandel

Anne Merete Olsen

Andkær

Mogens Simonsen

Egtved

Michael Bladtkramer

Egtved


Nikolaj Sørensen

Vandel


Ninna Rasmussen

Give