Kontakt os

Vi glæder os til at møde dig

På Vandel Efterskole er vi en flok ihærdige og engagerede medarbejdere, der stræber efter at give dig det bedste efterskoleår. Nedenfor kan du finde oplysninger om skolen og de ansatte.

Kontaktoplysninger

Diverse oplysninger

Kontakt os på mail

Vandel Efterskole

Grindstedvej 37
7184 Vandel
Kontor tlf: 75 88 50 33
Vagttelefon: 29 48 33 33
Vi har kontortid hver dag fra 8.00 - 14.00
Uden for kontortid viderestilles du til vagttelefonen.

Vi glæder os til at høre fra dig.
CVR. NR:
37232718

Danske Bank
Reg. + konto nr.: 9402 - 0009043764

Mobilepay:
80346

Ledelse og administration

Lars Mortensen

Forstander
Fortælletimer

Bent Jensen

Viceforstander
Fagkurser i engelsk

Jonna Sandager

Sekretær



Marianne Holck

Kommunikation og markedsføring



Lærere

Amalie Schultz Damkjær

Pigegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag rytmisk gymnastik og dans
Fagkurser i engelsk og dansk
Teaterlinje

Christoffer Kjelgaard Ilsø

Drengegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag spring
Fagkurser i engelsk

Claus Mathiasen

Fagkurser i matematik og fysik
Vandel 10 projekter
9. klasse naturfag
Fodboldlinje piger
Valgfag

Dennis Carlsen

Drengegymnastik og fællesgymnastik
9. klasse matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag spring

Eva Mortensen

Fagkurser Dansk
Designlinje
Valgfag kreativ
Dans

Francesco Castaldo Nielsen

Fagkurser dansk og naturfag
Vandel 10 projekter
Håndboldlinje drenge
Valgfag

Jakob Vikær

Fodboldlinje
Fagkurser i matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag

Johnny Nygaard Brosbøl

Fagkurser matematik
Vandel 10 projekter
Valgfag
9. klasse idræt

Kenneth Faber

Fagkurser i engelsk og samfundsfag
9. klasse engelsk og kulturfag
Musiklinje
Valgfag musik
Sangtime

Lars Lynge Larsen

Fagkurser i matematik og fysik
9. klasse naturfag
Håndboldlinje piger
Valgfag

Lotte Sjørup Godsk

Fagkurser engelsk og tysk
Vandel 10 projekter
9. klasse engelsk og tysk
Valgfag

Malene M. Jensen

Fagkurser i matematik
Vandel 10 projekter
Musiklinje
Valgfag
Sangtime

Marianne Houbak

Fagkurser i dansk
9. klasse dansk
Designlinje
Uddannelsesvejleder

Nicolaj Sørensen

Fagkurser matematik og samfundsfag
9. klasse matematik og idræt
Fodboldlinje drenge
Valgfag

Randi Hauge

Pigegymnastik og fællesgymnastik
Valgfag
9. klasse kulturfag
Fagkurser dansk og samfundsfag

Vivian Nybo Andersen

Fagkurser i dansk og tysk
9. klasse dansk og tysk
Uddannelsesvejleder

Aage Graae Rasmussen

Fagkurser i tysk
Vandel 10 projekter
9. klasse tysk
Teaterlinje
Fortælletimer

Praktisk personale

Brian Antonsen

Pedel

Martin Iversen

Pedel

Henning Højrup

Pedel

Birgit

Rengøring

Hanne Keinike

Køkken

Helle Tranholm

Køkken

Kirsten Tranholm

Køkken

Valje

Køkken

Skolebestyrelse

Anders Stensgaard

Billund
Bestyrelsesformand
Tlf: 21700015

Ane Marie Bøndergaard

Vandel

Anne Merete Olsen

Andkær

Helle Fogh Skovlyst




Mogens Simonsen

Egtved

Ninna Rasmussen

Give

Preben Bjerre